top of page

Bilimsel Araştırmalar
ve Toplantılar

Ne yapar?

Bilimsel Araştırmalar, Toplantılar ve Yayın alt kolu olarak amacımız hem Hacettepe, hem de ulusal tıp fakültesi öğrencilerinin akademik ve kişisel gelişimine yönelik genel katılımlı oturumlar, konferanslar, kongreler, sempozyumlar ve yayınlar yapmaktır. Fakültemizdeki, yurt dışındaki ve ulusal tıp fakültelerinden değerli öğretim üyeleri ve araştırma görevlilerinin katkılarıyla gerçekleştirilen bu etkinliklerde ele alınan konular da bu amacımız doğrultusundadır. Pandemi döneminden itibaren Youtube kanalımızın aktifleştirilmesiyle beraber çeşitli platformlar üzerinden gerçekleştirilen online konferanslarımız kaydedilerek Youtube kanalımızda paylaşılmaktadır.

HÜTBAT Bülten

HÜTBAT Bülten, Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Bilimsel Araştırma Topluluğunun yayın organıdır. Her sene sempozyumlarımızda ve Bilim Günlerimizde yıl içinde en az iki tane olmak üzere çıkardığımız bülten sayılarıyla katılımcılarımızın tıptaki güncel gelişmelerden haberdar olmalarını, editörlerimizin düzenlediği, öğrencilerimizin hazırladığı derleme yazılarla çeşitli konularda bilgi edinmelerini ve yaptığımız röportajlarla çok değerli hocalarımızı tanımalarını sağlıyor ve bu süreçte tıp öğrencilerinden oluşan bülten yazarlarımızın yazarlık tecrübesi kazanmasına yardımcı oluyoruz.

Şimdiye kadar yayımlanmış bültenlere ulaşmak için tıklayın!

HÜTBAT Post

Bilimsel Araştırmalar ve Toplantılar ekibi olarak sizlerle yeni bir oluşumu paylaşmaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz: HÜTBAT Post!

 

HÜTBAT Post, Düzenli aralıklarla özel olarak e-posta adresinize gönderilecek bir bilimsel haber bültenidir. Post ile yakın zamanda yayımlanmış araştırma (research) makalelerine, COVID-19 ile ilgili gelişmelere, gündeme damga vuran konularla ilgili derleme (review) makalelerine ve ilginç gelişmelerle ilgili haberlere ulaşabilirsiniz.

 

Abone olmak için buraya tıklamanız yeterli. Dilediğiniz zaman aboneliğinizi sona erdirebilirsiniz. Bilimin ışığından ayrılmayın!

HÜTBAT Bilimsel Proje

HÜTBAT Bilimsel Proje, tıp fakültesi öğrencilerinin okulumuzun istekli öğretim üyeleriyle beraber kendi proje fikriyle direkt olarak bir bilimsel araştırmaya dahil olmasını sağlayan sonrasında da öğrencilerin projeleri ile yarışmalara katılmasına katkıda bulunacak bir projedir. HÜTBAT Proje kapsamında birbirinden değerli 7 duayen hocamızla konferanslar düzenlenmiş olup Youtube kanalımıza yüklenmiştir. Yeterli katılım gösteren öğrencilere Sertifikaları verilmiştir. Okulumuzdaki bütün Anabilim dallarına HÜTBAT Proje kapsamında proje yapmak isteyen öğrencilere destek olmalarını teşvik eden E-Postalar Tıp Fakültesi Dekanlığı tarafından gönderilmiştir ve proje yapma süreci başlamıştır.

bottom of page